Sujang

इजरायलमा आक्रमणमा परेर मारिएका विद्यार्थीको सम्झनामा नेविसंघ डोटीद्धारा शोक सभा

असोज २३ गते,डोटी : प्यालेस्टिनी लडाकु समूह हमासले इजरायलमा गरेको आक्रमणमा मारिएका १० जना नेपालीको सम्झनामा नेपाल विद्यार्थी संघ डोटीले शोक सभा गरेको छ ।
आईतवार इजरायलमा भएको हमलामा परि मारिएका दश जना नेपालीको सम्झनामा नेविसंघ डोटीले मङ्गलवार राजपुरको सेती सभा हलमा मृतकहरूको आत्माको चीर शान्तिको कामना गर्दै शोक सभा गरेको हो ।
शोक सभा कार्यक्रममा बोल्दै नेपाली कांग्रेस डोटीका पार्टी सभापति नरेन्द्र बहादुर सिंहले इजरायलमा आक्रमणमा परेर मारिएका दश जनाले अकालमा ज्यान गुमाउँदा देशलाई ठुलो क्षति पुगेको बताएका छन् ।
सभापति सिंहले यस दुःखद घडीमा इजरायलमा आक्रमणमा परि ज्यान गुमाउनु भएकाहरूप्रति श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दै शोक सन्तप्त परिवारजनमा गहिरो समवेदना प्रकट गरे । साथै घाइतेको शीघ्र स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दै उचित क्षतिपूर्ति तथा नेपाल फर्कन इच्छुकहरू र मृतकहरूको शवलाई तत्काल नेपाल फर्काउन सिंहले सरकार सँग जोडदार माग गरे ।
नेविसंघले डोटीका अध्यक्ष दीपेन्द्र बहादुर सिंहको अध्यक्षतामा आयोजनामा गरिएको शोक सभामा कार्यक्रममा नेपाली कांगे्रसका नेता कार्यकर्ता,भातृ तथा शुभेच्छुक संघ संगठनका प्रमुख प्रतिनिधि लगायतको उल्लेख्य उपस्थिति रहेको थियो ।
प्यालेस्टिनी लडाकु समूह हमासले इजरायलमा गरेको आक्रमणमा मारिएकाहरूको सम्झनामा सरकारले आज राष्ट्रिय शोकको घोषणा गरेको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले मङ्गलवार राष्ट्रिय शोक घोषणा गर्ने निर्णय गरेको थियो।
राष्ट्रिय शोकको दिन देशभरका सरकारी कार्यालयहरू र विदेशस्थित नेपाली नियोगहरूमा राष्ट्रिय झण्डा आधा झुकाइने निर्णय गरिएको थियो ।
मृतकका परिवारलाई राहत स्वरूप संघ सरकाले १० लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराउने निर्णय पनि गरेको छ । त्यस्तै सुदूरपश्चिमका ७ जनाका परिवारलाई सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले दुई लाखका दरले रकम दिने निर्णय गरेको छ ।
इजरायलमामा आक्रमणमा परेर सुदूरपश्चिमका ७ जना ज्यान गुमाएका छन् ।  कैलालीको घोडाघोडी–४ का नारायणप्रसाद न्यौपाने, बझाङको जय पृथ्वी नगरपालिका–११ का गणेशकुमार नेपाली, बौनिया–३ कैलालीका आशीष चौधरी, लेकम–४ दार्चुलाका दीपेशराज विष्ट, डोटीका राजन फुलारा, पदम थापा र मालिकार्जुन–४ दार्चुलाका लोकेन्द्रसिंह धामीको आक्रमणमा निधन भएको छ ।
सो विश्वविद्यालयले पहिलो पटक इजरायली राजदूतावासको समन्वयमा त्यहाँको सेडट नेगेभ कलेजसँगको सम्झौतामा विद्यार्थीहरू ११ महिने ‘लर्न एन्ड अर्न’ कार्यक्रमका लागि गत भदौ २५ गते १५ र २६ गते ३४ गरेर ४९ जना नेपाली विद्यार्थी इजरायल पठाएको थियो । विद्यार्थीले कृषि सीप सिक्नाका साथै केही आम्दानी गर्ने उद्देश्यले विश्वविद्यालयलले प्रयोगात्मक अभ्यासका लागि त्यहाँ पठाएको हो ।
Ki Singh Doti Another
Salmuni
Leave A Reply

Your email address will not be published.