Sujang

डोटीका १० मतदान केन्द्र अतिसंवेदनशील

डोटी -डोटीका १० वटा मतदान केन्द्रलाई अतिसंवेदनशील केन्द्रका रुपमा छुट्ट्याइएको छ । जिल्ला सुरक्षा समितिले जिल्लाका थप ३० वटा मतदान केन्द्रलाई संवेदनशील र १३७ मतदान केन्द्रलाई सामान्य मतदान केन्द्रका रुपमा छुट्याएको हो ।

सुरक्षा तथा विकटताकाको दृष्टिकोणबाट संवेदनशील, अतिसंवेदनशील र सामान्य गरी तीन वटा भागमा केन्द्रहरु छुट्ट्याइएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयका प्रशासकीय अधिकृत सूचना अधिकारी दीपा जोशीले बताउनु भयो । मंसिर ४ को निर्वाचनलाई मध्यनजर गर्दै स्थानीय प्रशासनले ती क्षेत्रहरुमा मतगणनाको परिणाम घोषणासम्म विशेष सुरक्षा व्यवस्था लागू गर्ने उहाँले बताउनु भयो ।

जिल्लाको बडीकेदार, बोगटान र जोरायल गाउँपालिकाका केन्द्रहरु अतिसंवेदनशील केन्द्रमा परेको प्रशासकीय अधिकृत जोशीले बताउनु भयो । संवेदनशील र अतिसंवेदनशील क्षेत्रमा विशेष सुरक्षा व्यवस्थाका लागि मोवाइल टोली पनि परिचालन गरिने उहाँले जानकारी दिनु भयो ।

निर्वाचन सुरक्षाका लागि जिल्लामा ५३८ जना नेपाली सेना , ५६५ जना नेपाल प्रहरी, २०५ जना सशस्त्र प्रहरी , ९५३ जना म्यादी प्रहरी र १२ जना अनुसन्धानका गरी दुई हजार २७३ जना सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको छ । जिल्ला सुरक्षा समितिको टोलीले निर्वाचन क्षेत्र र मतदान केन्द्रको सुरक्षा र अन्य तयारीको अनुगमन गरिरहेको जनाएको छ ।

डोटीमा निर्वाचनका लागि ११५ वटा मतदान स्थल र एक वटा अस्थायी मतदान केन्द्रसहित १७८ वटा मतदान केन्द्र तोकिएको जिल्ला निर्वाचन कार्यालयका निर्वाचन अधिकारी करुणाकर जोशीले बताउनु भयो ।

डोटीमा निर्वाचनका लागि १ हजार चार सय १४ जना कर्मचारी परिचालन गरिएको निर्वाचन अधिकारी जोशीले जानकारी दिनु भयो । जसमा १ सय ७८ जना मतदान अधिकृत, १ सय ७८ जना सहायक मतदान अधिकृत रहेका छन् भने अन्य शिक्षक सहित १ हजार ५ जना खटिएका छन् । ४/४ जना मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृत जगेडाको रूपमा राखिएको छ ।

Ki Singh Doti Another
Salmuni
Leave A Reply

Your email address will not be published.